Tenis stołowy 2012/2013

W listopadzie 2012 roku duży sukces odnieśli teniści stołowi naszej szkoły: Olek Lilien i Bartek Mielcarz (obaj z klasy IV b). Olek zwyciężył w VIII Integracyjnym Turnieju Tenisa Stołowego a Bartek był trzeci!

W grudniu , jak co roku, katowicki MOSIR zorganizował w Spodku dwudniowe zawody w tenisie stołowym. W najmłodszej kategorii bardzo dobrze spisali się uczniowie naszej szkoły: Olek Lilien był drugi a Filip Antończak (obaj z klasy IV b) czwarty.

Pod koniec lutego 2013 roku odbyły się w SP 67 Indywidualne Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym. Wśród dziewcząt wygrała Martyna Jelitko z VI c, przed Wiktorią Jeżewską z V c i Olą Bańczyk także z V c

Wśród chłopców wygrał Olek Lilien z IV b,

przed Michałem Szwejem z V c i Łukaszem Kochańczykiem z tej samej klasy.

4 marca 2013 roku odbyły się drużynowe mistrzostwa Katowic szkół podstawowych w tenisie stołowym. Reprezentujący naszą szkołę uczniowie powtórzyli zeszłoroczny sukces. Chłopcy - w składzie: Olek Lilien (klasa IV b), Michał Szwej (V c) i Bartek Mielcarz (IV b) - okazali się najlepsi w Katowicach!!! Ich przewaga nad następnymi szkołami była miażdżąca. W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Olek  ,przed Michałem  a Bartek był czwarty!

Drużyna dziewcząt - w składzie:Martyna Jelitko (z klasy VI c), Wiktoria Jeżewska i Ola Bańczyk (z V c) także powtórzyła sukces zeszłoroczny i wywalczyła 2 miejsce! Indywidualnie Martyna była druga a Wiktoria trzecia!

14 marca 2013 roku drużyna tenisistów stołowych naszej szkoły w składzie : Olek Lilien i Bartek Mielcarz (obaj z klasy IV b) oraz Michał Szwej ( z klasy V c) zmierzyła się na poziomie rozgrywek rejonowych z najlepszą drużyną Mysłowic, przegrywając (po wyrównanej walce) 3:6 . Mimo porażki należą im się wyrazy wielkiego uznania!

Bardzo dobrze spisali się nasi uczniowie w rozegranych 23 kwietnia w Jastrzębiu Zdrój Mistrzostwach Śląska Szkół Podstawowych w tenisie stołowym. Najlepiej Olek Lilien z klasy IV b , który zajął 3 miejsce wśród śląskich czwartoklasistów!

W tej samej kategorii Filip Antończak z klasy IV b zdobył 6 miejsce. Wśród piątoklasistów Łukasz Kochańczyk z klasy V c był siódmy.

18 maja 2013 uczniowie naszej szkoły ponownie odnieśli duże sukcesy w zawodach tenisa stołowego. W Bielsku Białej , na II Grand Prix w tenisie stołowym, Olek Lilien (IV B) zajął 2 miejsce w swojej kategorii (żak) i 3 w kategorii starszej (młodzik) .

W tym samym dniu Bartek Mielcarz i Filip Antończak ( obaj IVB) brali udział w turnieju zorganizowanym w ramach Festynu Rodzinnego w Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu . Bartek zajął tam 1 a Filip 2 miejsce !

W ostatni weekend (25 maja), w wieńczących sezon zawodach w tenisie stołowym , MISTRZOSTWACH ŚLĄSKA w kategorii żaków (rocznik  2002 i młodsi) , które odbyły się w Chybiu, Filip Antończak w parze z Olkiem Lilienem wywalczyli 5 miejsce w deblu a indywidualnie Olek był 8 a Filip 17 .

Przez cały obecny rok szkolny odbywały się w naszej szkole, zorganizowane przez Samorząd, rozgrywki ligi tenisa stołowego. Oto ich końcowe wyniki. Wśród dziewcząt zwyciężyła Martyna Jelitko z klasy VI c przed Wiktorią Jeżewską z V c i Olą Bańczyk także z V c.Wśród chłopców najlepszy okazał się Olek Lilien z klasy IV b przed Michałem Szwejem z V c i Łukaszem Kochańczykiem też z V c.