Olek Lilien , najlepszy tenisista stołowy SP 67 w Katowicach , 27 – 29 czerwca 2014 roku startował w ogólnopolskim finale turnieju nadziei olimpijskich Mini Olimpic Games, które odbywały się w Piątnicy koło Łomży.W rankingu ogólnopolskim rozstawiony był z numerem 29 spośród 64 zawodników mających prawo startu ( po 16 najlepszych z 4 stref - po 4 województwa).W wyniku takiego rozstawienia trafił w grupie na nr. 4 w rankingu , który był jedynką w grupie a Olek był dwójką. Udało się wygrać mecze z niżej rozstawionymi zawodnikami 3:2 i 3:1 niestety przegrał z jedynką 0:3. Ale z grupy wychodziło do turnieju głównego po 2 zawodników ( w sumie 32)  a więc wyszedł ze swojej grupy na 2 miejscu. Zawodnicy z drugich miejsc trafiają na zwycięzców z innych grup w drodze losowania.  Olek nawet nieźle trafił i dość pewnie ograł przeciwnika w pierwszej rundzie turnieju głównego wchodząc do najlepszej 16 turnieju. Grał bardzo dzielnie i ostatecznie zajął 15 miejsce. Jest to jak dotąd najlepszy rezultat Olka w jego krótkiej karierze sportowej i dobrze rokuje na następny sezon.

13 czerwca 2014 roku, w ramach Festynu Rodzinnego, został zorganizowany w naszej szkole pokaz gry w tenisa stołowego.

Wystąpili w nim przede wszystkim nasi najlepsi tenisiści stołowi - Olek Lilien, Bartek Mielcarz i Łukasz Kochańczyk - oraz jeden z czołowych zawodników na Śląsku i trener w klubie Huragan Sosnowiec , Pan Mateusz Trela .

Zakończyły się rozgrywki tegorocznej Szkolnej Ligi Tenisa Stołowego. Wśród dziewcząt zwyciężyła Wiktoria Jeżewska przed Olą Bańczyk (obie z VI c) a trzecie miejsce zajęła Paulina Szojda (VI b). Wśród chłopców zdecydowanie najlepszy był Olek Lilien (V b). Drugie miejsce wywalczył Łukasz Kochańczyk (VI c) a trzecie Marcin Kulawik (VI a). Wszystkim serdecznie gratuluję!

8 czerwca 2014 roku Olek Lilien grał w międzywojewódzkich strefowych eliminacjach turnieju Mini Olimpic Games (Śląskie,Opolskie,Dolnośląskie,Lubuskie) i wywalczył drugie miejsce . W finale przegrał z mistrzem Polski z Gorzowa. Zawody rozgrywane były w Stroniu Śląskim.

Od 22 do 24 maja 2014 roku odbywały się w Rawie Mazowieckiej Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym. Po raz pierwszy od ponad 20 lat w finale tych rozgrywek znalazła się drużyna z Katowic i to z naszej szkoły! Reprezentując województwo śląskie zajęli 18 miejsce (na 25 startujących drużyn ze wszystkich województw Polski). Wygrali kilka pojedynków z zawodnikami sklasyfikowanymi znacznie wyżej w rankingu ogólnopolskim.

Wystąpili w składzie: Olek Lilien i Bartek Mielcarz (obaj z klasy V b) oraz Łukasz Kochańczyk (VI c).

Mieli także okazję zobaczyć mecz pokazowy z udziałem jednego z najlepszych polskich tenisistów stołowych , Pawła Fertikowskiego.

W finale dziewcząt SP Lądek Zdrój pokonała SP Mysłowice 3:0. w meczu o 3. miejsce SP Moszczenica zwyciężyła SP Brzeg Dolny 3:1.
W decydującej grze chłopców SP ze Szczytnik wygrała z SP Gorzów Wielkopolski 3:2. W starciu o 3. miejsce SP Miękinia pokonała SP Wólkę Rokicką 3:1.
Zwycięskie zespoły za miejsca I–III otrzymały medale, za miejsca I–IV nagrody rzeczowe, za miejsca I–VIII puchary, wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę z nadrukiem i wziął udział w losowaniu upominków.
Najlepsza zawodniczka turnieju: Katarzyna i Anna Węgrzyn – Szkoła Podstawowa Lądek Zdrój.
Najlepszy zawodnik turnieju: Samuel Kulczycki – Szkoła Podstawowa nr 9 Gorzów Wlkp. Wyróżnieni otrzymali pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe.

12 maja 2014 roku ponownie bardzo dobrze zaprezentowali się tenisiści stołowi naszej szkoły. Zajęli 3 miejsce na etapie wojewódzkim Memoriału Andrzeja Grubby . Reprezentowała nas drużyna w składzie: Olek Lilien , Łukasz Kochańczyk oraz po raz pierwszy na tej rangi zawodach Mateusz Chmarek.

6 maja 2014 roku kolejny sukces odnieśli tenisiści stołowi naszej szkoły. Na Mistrzostwach Śląska Szkół Podstawowych , które odbyły się w Jastrzębiu wśród piątoklasistów zwyciężył Olek Lilien a Bartek Mielcarz był czwarty !Wśród chłopców klas szóstych Łukasz Kochańczyk zdobył szóste miejsce, podobnie jak Wojtek Primus w kategorii chłopców klas czwartych ( dodatkowo Janek Bobrzyk był ósmy).Wiktoria Jeżewska wywalczyła siódme a Ola Bańczyk ósme miejsce wśród szóstoklasistek. Drużynowo nasza szkoła zdobyła 5 miejsce w województwie śląskim. W drużynie SP 67 ,oprócz wyżej wymienionych zawodników , grali jeszcze Michał Szwej i Ania Dejneka.
1 maja 2014 Olek Lilien odniósł kolejny sukces zajmując II miejsce w Wojewódzkim Turnieju Mini Olympic Games w tenisie stołowym .

Największy sukces w historii sportu SP 67 odniosła 8 kwietnia 2014 roku drużyna tenisistów stołowych , w składzie - Olek Lilien i Bartek Mielcarz V b oraz Łukasz Kochańczyk VI c
Zwyciężyła w Finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej ! Okazali się najlepsi w całym województwie śląskim !

Następną drużynę wyprzedzili aż o 17 punktów.

Historyczny sukces odniosła drużyna tenisistów stołowych naszej szkoły! 2 kwietnia 2014 roku reprezentując szkoły katowickie zwyciężyła w rozgrywkach rejonowych z najlepszą drużyną Mysłowic! Coś takiego nie zdarzyło się od około 20 lat !!! Emocji było wiele o czym świadczy choćby sam wynik meczu - 5:4 . Decydujący ,piąty, punkt zdobył dla naszej drużyny Bartek Mielcarz z klasy V b , który w ostatnim meczu wygrał 3:2 .  Oprócz niego drużynę SP 67 reprezentowali Olek Lilien także z klasy V b i Łukasz Kochańczyk z VIc.

19 lutego 2014 roku odbyły się w SP 67 mistrzostwa naszej szkoły w tenisie stołowym. Wśród dziewcząt zwyciężyła Ola Bańczyk z klasy VI c przed Wiktorią Jeżewską także z VI c i Pauliną Szojdą z VI b.

Czwarte miejsce zajęła Dominika Bielecka z VI c.
Wśród chłopców najlepszy okazał się Olek Lilien z klasy V b, drugie miejsce zdobył Bartek Mielcarz także z V b a trzecie Łukasz Kochańczyk z VI c.

Czwarte miejsce zajął Michał Szwej z VI c.

24 lutego 2014 roku najlepsi tenisiści stołowi naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych odnosząc wielki sukces! Drużynowo chłopcy  w składzie : Olek Lilien V b, Bartek Mielcarz V b i Łukasz Kochańczyk VI c zdecydowanie zwyciężyli ! Dodatkowo indywidualnie zajęli także 3 pierwsze miejsca !!! (Olek przed Bartkiem i Łukaszem)

To już trzeci rok z rzędu drużyna chłopców naszej szkoły wygrywa te zawody! Wśród dziewcząt nasza drużyna - w składzie: Wiktoria Jeżewska VI c, Ola Bańczyk VI c i Paulina Szojda VI b - zajęła drugie miejsce (także powtarzając zeszłoroczny sukces) a indywidualnie Wiktoria była trzecia!

W dniu 19 stycznia 2014 roku uczniowie naszej szkoły - Kochańczyk Łukasz , Mielcarz Bartłomiej i Lilien Olek - brali udział w XI Mistrzostwach Zagłębia Drużyn Młodzieżowych   w Tenisie Stołowym .  Drużyny składały się z dwóch zawodników. W kategorii Szkół Podstawowych zawody wygrał Olek w parze z Kamilem Czaplą z Rogoźnika ogrywając w finałowym pojedynku parę z Mysłowic  a Łukasz z Bartkiem zajęli bardzo dobre czwarte miejsce .

Uczniowie naszej szkoły bardzo dobrze spisali się w turnieju tenisa stołowego Grand Prix Katowic w dniach 14 i 15 grudnia br. Zawody wygrał Olek Lilien a 3 miejsce zajął Bartek Mielcarz , obaj z klasy V b .

20 listopada 2013 roku uczniowie naszej szkoły - Wiktoria Jeżewska, Ola Bańczyk, Paulina Szojda, Olek Lilien, Filip Antończak i Konrad Ziegler

- bardzo dobrze zagrali na IX Turnieju Integracyjnym Tenisa Stołowego. Wśród dziewcząt szkół podstawowych Wiktoria zajęła pierwsze miejsce!

Wśród chłopców zdobyliśmy 3 pierwsze miejsca! Zwyciężył Olek przed Konradem i Filipem! Serdeczne Gratulacje!

Zawodnicy naszej szkoły Filip Antończak i Olek Lilien brali udział 16.11.2013  w III Grand Prix Bielska Białej .  Chłopcy bardzo ładnie zagrali i zajęli odpowiednio :
- w  kategorii Żaki : Olek pierwsze

a Filip trzecie miejsce .

- w kategorii młodzików: Olek pierwsze miejsce , Filip piąte .

W dniach 9-10 listopada 2013 roku odbywały się w Pszowie XII Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Śląska Uczniowskich Klubów Sportowych organizowane pod patronatem Sląskiego Związku Tenisa Stołowego . Brał w nich udział i zagrał bardzo dobre zawody Olek Lilien z klasy V b. Zarówno indywidualnie jak i w drużynie  zdobył brązowy medal .